Dosavadního předsedu ruské Státní dumy jmenoval Putin šéfem rozvědky

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 9. 2016 21:23
Ruský prezident Vladimir Putin jmenoval dosavadního předsedu Státní dumy Sergeje Naryškina šéfem zahraniční rozvědky SVR. Dosavadní ředitel rozvědky Michail Fradkov, který této tajné službě šéfoval devět let, přešel do čela správní rady ruských železnic, informovala ruská média. Naryškin, kterému je 61 let, patří do nejdůvěrnějšího okolí prezidenta Putina. Média uvádějí, že pracoval v Bruselu pro KGB. Předsedou Státní dumy byl od roku 2011. Některé sdělovací prostředky spekulují, že předsedou sněmovny by se mohl stát i dosavadní premiér Dmitrij Medveděv, některá tvrdí, že Putinův vicekancléř Vjačeslav Volodin.
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy