Domy rodin atentátníků z Grozného zapálili žháři

ČTK ČTK
11. 12. 2014 7:19
Čečenský vůdce Kadyrov po incidentu v Grozném prohlásil, že sousedé a rodiče teroristů musí nést odpovědnost a jejich domy musí být zničeny do základů.
Po útoku v Grozném.
Po útoku v Grozném. | Foto: Reuters

Moskva - Na domy příbuzných údajných teroristů, kteří stáli za nedávnými krvavými atentáty v centru čečenské metropole Groznyj, zaútočili žháři.

K útoku došlo krátce poté, co čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vyzval k potrestání rodin těch, kteří za přepadem hlavního města ruské autonomní republiky stáli, uvedl zpravodajský server BBC.

Hořelo ve vesnici Jandi, která leží asi 30 kilometrů jihozápadně od Grozného. Právě v Jandi žijí rodiny atentátníků.

Kadyrov krátce po incidentu v Grozném podle Rádia Svobodná Evropa prohlásil, že sousedé a rodiče teroristů musí nést odpovědnost a jejich domy musí být zničeny do základů. Kadyrov také řekl, že ho v této souvislosti absolutně nezajímá mínění takzvaných ochránců lidských práv.

Na počátku prosince několik ozbrojenců přepadlo centrum Grozného. Útok si vyžádal asi dvacet mrtvých, polovina z nich byli policisté. K akci se přihlásili islamisté z organizace Kavkazský emirát.

Podle Kadyrova útoky zosnoval bratr někdejšího vůdce severokavkazských teroristů Achmat Umarov.

Achmatův bratr Doku Umarov, považovaný za hlavu kavkazských islamistů, zahynul v boji s oddíly ruské policie letos v dubnu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy