Domy rodin atentátníků z Grozného zapálili žháři

ČTK ČTK
11. 12. 2014 7:19
Čečenský vůdce Kadyrov po incidentu v Grozném prohlásil, že sousedé a rodiče teroristů musí nést odpovědnost a jejich domy musí být zničeny do základů.
Po útoku v Grozném.
Po útoku v Grozném. | Foto: Reuters

Moskva - Na domy příbuzných údajných teroristů, kteří stáli za nedávnými krvavými atentáty v centru čečenské metropole Groznyj, zaútočili žháři.

K útoku došlo krátce poté, co čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vyzval k potrestání rodin těch, kteří za přepadem hlavního města ruské autonomní republiky stáli, uvedl zpravodajský server BBC.

Hořelo ve vesnici Jandi, která leží asi 30 kilometrů jihozápadně od Grozného. Právě v Jandi žijí rodiny atentátníků.

Kadyrov krátce po incidentu v Grozném podle Rádia Svobodná Evropa prohlásil, že sousedé a rodiče teroristů musí nést odpovědnost a jejich domy musí být zničeny do základů. Kadyrov také řekl, že ho v této souvislosti absolutně nezajímá mínění takzvaných ochránců lidských práv.

Na počátku prosince několik ozbrojenců přepadlo centrum Grozného. Útok si vyžádal asi dvacet mrtvých, polovina z nich byli policisté. K akci se přihlásili islamisté z organizace Kavkazský emirát.

Podle Kadyrova útoky zosnoval bratr někdejšího vůdce severokavkazských teroristů Achmat Umarov.

Achmatův bratr Doku Umarov, považovaný za hlavu kavkazských islamistů, zahynul v boji s oddíly ruské policie letos v dubnu.

 

Právě se děje

Další zprávy