reklama
 
 

Doktor Smrt zemřel už v roce 1992, tvrdí televize

4. 2. 2009 22:37
Podle ZDF podlehl v Egyptě rakovině střev

Berlín - Aribert Heim, jeden z nejhledanějších nacistických zločinců, zemřel už v roce 1992 na rakovinu střev, informovala německá televize ZDF.

Ještě v prosinci přitom Centrum Simona Wiesenthala (SWC) tvrdilo, že má nezvratné důkazy o jeho pobytu na jihu Chile či v Argentině.

Heim, pro svoji krutost známý též jako "Doktor Smrt", žil podle reportérů dlouhá léta pod pseudonymem v egyptské metropoli Káhiře.

Počátkem 80. let podle televize konvertoval k islámu a používal jméno Tárik Faríd Husajn. Egyptské úřady ani ošetřující lékař prý o jeho temné minulosti neměli ani ponětí.

V hotelu, kde Heim pobýval, novináři našli jeho pas i další osobní dokumenty. Domněnky o smrti jim posléze potvrdil i jeho syn Rüdiger.

Agentura ČTk uvedla, že ředitel izraelské kanceláře Centra Simona Wiesenthala Efraim Zuroff dokumenty, které dokazují Heimovu smrt, ještě neviděl. Pokud je to skutečně pravda, tak se "země zachvěla". Posláním centra je zadržet nacistické zločince a předat je spravedlnosti.

Stínítko z lidské kůže

Během války působil Heim v koncentračních táborech Sachsenhausen, Buchenwald a Mauthausen.

Podle výpovědí očitých svědků zabil vlastníma rukama stovky lidí. O jeho krutosti vypovídají svědectví, podle nichž nechal například veliteli tábora udělat stínítko na lampu z lidské kůže. Vězně vraždil bez slitování injekcí přímo do srdce.

Po válce pracoval v Německu jako lékař. Jeho hrůzná minulost vyplula na povrch až v roce 1962. Tehdy beze stopy zmizel.

autor: Michal Žák | 4. 2. 2009 22:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama