Dobrá zpráva: Nejzdravější potraviny nepatří k těm nejdražším

Dobrá zpráva: Nejzdravější potraviny nepatří k těm nejdražším
Snad druhý nejzdravější nápoj je čaj. Pokud si navíc čaj neosladíte, ale ochutíte ho například jen citronem, můžete ho považovat za užitečný doplněk stravy při redukční dietě. Antioxidanty v čaji rovněž pomáhají snížit riziko cukrovky, Alzheimera a prospívají kostím i zubům.
Čím čerstvější čaj si dopřejete, tím více antioxidantů (flavionidů) do sebe dostanete.
Houby. V každém košíku plném hub je i plno dobrých zpráv. Jedlých hub je nepřeberné množství, a nabízejí nám tedy rozmanité množství chutí. Přímo se nabízejí jako alternativa k masu. Takový houbový guláš je pokládán za vybranou lahůdku. Dámy zase potěší jejich nízký obsah kalorií. Miska hub obsahuje asi 20 kalorií. Mimo to jsou tyto pochoutky z lesa cenným zdrojem vitamínu D.
Ani kelímek jogurtu vám kapsu neutrhne. Reklamám na drahé "funkční jogurty" nevěřte. Trávení dopomáhá kterýkoliv jogurt, navíc je cenným obsahem vápníku a dalších živin.
Foto: sxc.hu
Petr Jemelka Petr Jemelka
30. 3. 2012 15:51

Co je zdravé, nemusí být drahé. A to ani v době, kdy ceny jídla letí prudce vzhůru. Pokud vás zajímá, co vám za málo peněz udělá dobře nebo třeba pomůže ochránit váš chrup, projděte si následující seznam.

 

Právě se děje

Další zprávy