Dobrá zpráva: Nejzdravější potraviny nepatří k těm nejdražším

Dobrá zpráva: Nejzdravější potraviny nepatří k těm nejdražším
Snad druhý nejzdravější nápoj je čaj. Pokud si navíc čaj neosladíte, ale ochutíte ho například jen citronem, můžete ho považovat za užitečný doplněk stravy při redukční dietě. Antioxidanty v čaji rovněž pomáhají snížit riziko cukrovky, Alzheimera a prospívají kostím i zubům.
Čím čerstvější čaj si dopřejete, tím více antioxidantů (flavionidů) do sebe dostanete.
Houby. V každém košíku plném hub je i plno dobrých zpráv. Jedlých hub je nepřeberné množství, a nabízejí nám tedy rozmanité množství chutí. Přímo se nabízejí jako alternativa k masu. Takový houbový guláš je pokládán za vybranou lahůdku. Dámy zase potěší jejich nízký obsah kalorií. Miska hub obsahuje asi 20 kalorií. Mimo to jsou tyto pochoutky z lesa cenným zdrojem vitamínu D.
Ani kelímek jogurtu vám kapsu neutrhne. Reklamám na drahé "funkční jogurty" nevěřte. Trávení dopomáhá kterýkoliv jogurt, navíc je cenným obsahem vápníku a dalších živin.
Foto: sxc.hu
Petr Jemelka Petr Jemelka
30. 3. 2012 15:51

Co je zdravé, nemusí být drahé. A to ani v době, kdy ceny jídla letí prudce vzhůru. Pokud vás zajímá, co vám za málo peněz udělá dobře nebo třeba pomůže ochránit váš chrup, projděte si následující seznam.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy