Do východní Ghúty v Sýrii dorazil humanitární konvoj, přivezl hlavně potraviny

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 3. 2018 16:42
Do oblasti východní Ghúty v Sýrii dorazil v pátek ráno konvoj, který ve městě Dúma vyložil humanitární pomoc. Poté se vrátil zpět na vládou kontrolované území. Podle agentury Reuters to oznámil Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK). Povstalci ovládaná východní Ghúta je od 18. února terčem bombardování vládních vojsk. Boje si od té doby podle řady humanitárních organizací vyžádaly přes 900 obětí na životech. Konvoj se skládal ze 13 nákladních vozů převážejících potraviny. Jde o humanitární pomoc, kterou se do Ghúty nedařilo kvůli pokračujícím bojům doručit. První konvoj s pomocí sice na místo dorazil v pondělí, ale kvůli palbě se musel stáhnout dřív, než stačil všechen materiál vyložit.
První konvoj s pomocí sice na místo dorazil v pondělí, ale kvůli palbě se musel předčasně stáhnout.
První konvoj s pomocí sice na místo dorazil v pondělí, ale kvůli palbě se musel předčasně stáhnout. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 3 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 25 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 33 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy