Čekání skončilo. Do syrské Daráji po letech v obklíčení dorazila první pomoc

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 1. 6. 2016 15:35
Do dlouhodobě obléhaného damašského předměstí Darája se po třech a půl letech dostal první konvoj s humanitární pomocí. Infomoval o tom místní Červený kříž. Podle OSN konvoj přiváží léky, kojenecké mléko nebo nutriční výrobky. Ve městě jižně od syrské metropole začalo ve středu ráno platit 48hodinové příměří, uvedl server BBC. Situaci v Daráji koncem dubna OSN vyhodnotila jako "krajně děsivou", na 4000 lidí trpí nedostatkem vody a jídla a nemají ani přístup k lékům. Elektřina nefunguje přes tři roky. OSN tvrdí, že syrská vláda ignorovala řadu žádostí, aby byla do obklíčeného města vpuštěna humanitární pomoc. Konvoj do Daráji zamířil už minulý měsíc, syrské jednotky ho ale zadržely.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy