Do ruské jaderné ponorky narazili opilí rybáři

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
22. 9. 2011 16:59
Reaktor ponorky podle ruské armády nebyl poškozen, a únik radiace tudíž nehrozí

Moskva - U břehů Kamčatky došlo ke srážce ruské jaderné ponorky a rybářské lodi. 

Ponorka Svjatoj Georgij Pobedonosec byla poškozena, ale ruské úřady ujišťují, že reaktor zasažen nebyl, a únik radiace tudíž nehrozí. Srážka se obešla bez zraněných.

Za kuriózní nehodu může posádka rybářské lodi. Podle ruských médií byla "namol" a kapitán nebyl v době nárazu na svém místě.

Armádní tichomořská flotila podle agentury Interfax nehodu potvrdila, uvedla, že vinu nese posádka civilního plavidla a dodala, že šlo o "navigační nehodu". 

Rybářská loď narušila vnější plášť ponorky v době, kdy plula na hladině v Avačinském zálivu u břehů Kamčatky. K incidentu došlo v noci na středu, ale armádní velení o něm informovalo až ve čtvrtek.

Strategická ponorka je nyní v docích kamčatského přístavu Viljučinsk, kde se opravuje.

Moskevský rozhlas uvedl, že ponorka se pokoušela do poslední chvíle rybářskou loď před srážkou varovat, vypálila dokonce několik signálních raket.

Ponorka Svjatoj Georgij Pobedonosec, v klasifikaci NATO Delta III, je ve výzbroji ruské armády od roku 1980. Její výtlak je 13 tisíc tun a posádku tvoří 130 mužů. Na palubě plavidla je šestnáct balistických raket typu RSM-50.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy