Do ruské jaderné ponorky narazili opilí rybáři

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
22. 9. 2011 16:59
Reaktor ponorky podle ruské armády nebyl poškozen, a únik radiace tudíž nehrozí

Moskva - U břehů Kamčatky došlo ke srážce ruské jaderné ponorky a rybářské lodi. 

Ponorka Svjatoj Georgij Pobedonosec byla poškozena, ale ruské úřady ujišťují, že reaktor zasažen nebyl, a únik radiace tudíž nehrozí. Srážka se obešla bez zraněných.

Za kuriózní nehodu může posádka rybářské lodi. Podle ruských médií byla "namol" a kapitán nebyl v době nárazu na svém místě.

Armádní tichomořská flotila podle agentury Interfax nehodu potvrdila, uvedla, že vinu nese posádka civilního plavidla a dodala, že šlo o "navigační nehodu". 

Rybářská loď narušila vnější plášť ponorky v době, kdy plula na hladině v Avačinském zálivu u břehů Kamčatky. K incidentu došlo v noci na středu, ale armádní velení o něm informovalo až ve čtvrtek.

Strategická ponorka je nyní v docích kamčatského přístavu Viljučinsk, kde se opravuje.

Moskevský rozhlas uvedl, že ponorka se pokoušela do poslední chvíle rybářskou loď před srážkou varovat, vypálila dokonce několik signálních raket.

Ponorka Svjatoj Georgij Pobedonosec, v klasifikaci NATO Delta III, je ve výzbroji ruské armády od roku 1980. Její výtlak je 13 tisíc tun a posádku tvoří 130 mužů. Na palubě plavidla je šestnáct balistických raket typu RSM-50.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy