Do Německa přichází 15 tisíc migrantů měsíčně, výrazně méně než v předchozích letech

Počet migrantů, kteří přicházejí do Německa, se od začátku roku drží na úrovni kolem 15 tisíc měsíčně. Pohybuje se tak ale výrazně níže než v předchozích dvou letech. Zatímco tehdy přišlo do Německa celkem téměř 1,2 milionu uprchlíků, letos jich za prvních pět měsíců úřady registrovaly jen 77 148. Nejvíce jich je stejně jako v předchozích dvou letech ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Díky celkově klesajícím počtům migrantů se Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky daří postupně snižovat počet žádostí o azyl, o kterých ještě nerozhodl. Teď jich je 165 tisíc, přitom ještě na konci dubna jich zbývalo více než 232 tisíc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

před 58 minutami

Slávistická devatenáctka na Interu schytala čtyři góly

Fotbalistům Slavie do 19 let nevyšel vstup do Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů. Pražané v úvodním duelu skupiny v Miláně proti Interu zaostávali a favoritovi podlehli vysoko 0:4. Domácí dali dva góly z penalt a dvakrát se trefil Sebastiano Esposito.

Sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a střelou mezi nohy překonal slávistického gólmana Surovčíka, který už v sedmé minutě nahradil zraněnou jedničku Sirotníka.

Inter soupeře jasně přestřílel a po změně stran přidal další tři branky. V 58. minutě Esposito s přehledem proměnil penaltu po zákroku Štětky a o 20 minut později se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Oristanio. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hošek a už v nastavení z dalšího pokutového kopou překonal Surovčíka Vergani.

V dalších zápasech skupiny se slávističtí mladíci stejně jako A-tým v Lize mistrů utkají s Dortmundem a Barcelonou. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.