Do Německa přiletěl další pacient nakažený ebolou

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 10. 2014 9:39
Nemocný se bude léčit ve Frankfurtu nad Mohanem. Nakazil se při práci pro humanitární organizaci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Berlín - Do Německa nad ránem dorazilo letadlo s dalším pacientem nakaženým ebolou.

Humanitární pracovník, který působil v západní Africe, bude hospitalizován v univerzitní nemocnici ve Frankfurtu nad Mohanem, napsala agentura DPA.

Prvního nakaženého, kterým je Afričan, převzalo Německo v srpnu, léčen je v Hamburku a informace o jeho zdravotním stavu nejsou k dispozici.

Nakazil se, když pomáhal

Bližší informace o pacientovi a jeho zdravotním stavu německé úřady zatím neposkytly. Muž byl z frankfurtského letiště za doprovodu policie a hasičů okamžitě převezen na izolační jednotku místní kliniky.

O stavu nemocného původně média uváděla, že je natolik vážný, že neumožňuje transport. Proto se spekulovalo, že do Německa možná vůbec neodletí.

O nakaženém je známo jen to, že pochází z neevropské země a že se nakazil během práce pro jednu humanitární organizaci.

První nakažený byl do Německa letecky přepraven 27. srpna. Lékaři od něj ale nemají svolení k tomu, aby informovali o jeho zdravotním stavu. Známo je pouze to, že pochází ze Senegalu a že se infikoval při práci v laboratoři.

Německo se na léčbu nakažených z Afriky dlouhodobě připravuje. V září média informovala, že na možnost hospitalizace infikovaného z Afriky se chystá univerzitní klinika v Düsseldorfu. Ta se běžně stará o pacienty s HIV, tuberkulózou, horečkou dengue či malárií. Podle všeho byla ale nyní vybrána nemocnice ve Frankfurtu nad Mohanem.

V Německu je podle listu Bild celkem sedm zdravotnických zařízení, která mají k dispozici potřebné izolační jednotky. Vedle Frankfurtu, Düsseldorfu a Hamburku to jsou ještě nemocnice v Berlíně, Mnichově, Stuttgartu a Lipsku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy