reklama
 
 

Do Luhanska měla v noci vjet ruská vojenská kolona

20. 8. 2014 8:03
Píší to ukrajinská média s odvoláním na očité svědky a mluvčího ukrajinské protipovstalecké operace. Vojáků má být 1200.

Kyjev - Do obleženého východoukrajinského Luhanska v noci na středu vjela kolona 150 těžkých bojových vozidel doprovázená víc než tisícovkou ozbrojenců.

Oznámily to ukrajinské zpravodajské zdroje s odvoláním na očité svědky. Informaci potvrdil mluvčí ukrajinské protipovstalecké operace.

Velitel ukrajinských armádních operací v Luhanské oblasti Ihor Vorončenko redakci zpravodajského serveru Cenzor řekl, že kolona je ruská. Ozbrojenci jsou oblečeni v ruských uniformách bez hodnostního označení.

Kolona prý pronikla z Ruska na ukrajinské území už před třemi dny. Součástí konvoje jsou tahače s raketovými systémy Grad. Vojáků, které Vorončenko označil za příslušníky ruské armády, je kolem 1200.

Spekulace na Twitteru

Nepotvrzené informace o přesunech kolony se v minulých dnech objevily na Twitteru. Spatřena byla údajně v obci Mykolajivka na východ od Luhanska směrem k ruským hranicím, a rovněž u obce Ščasťa na sever od města. Nyní se údajně konvoj nachází na jedné z ulic východně od centra Luhanska.

Rusko dodávky zbraní a posil východoukrajinským povstalcům popírá. Vůdce doněckých vzbouřenců Alexandr Zacharčenko v úterý prohlásil, že těžká bojová technika, která se dostala do rukou separatistů, je bojová kořist zabavená v ukrajinských armádních skladech.

autor: ČTK | 20. 8. 2014 8:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama