Do Hamburku vplula největší nákladní loď na světě, dlouhá je 400 metrů

ČTK ČTK
7. 6. 2020 13:50
Do přístavu v Hamburku poprvé připlula největší nákladní loď na světě HMM Algeciras. Na 400 metrů dlouhé a 61 metrů široké nové plavidlo jihokorejské námořní společnosti HMM, které táhly dva remorkéry, se přišly k Labi podívat stovky lidí. Loď přivítala i vodní fontána, informovala v neděli agentura DPA.
Největší nákladní loď na světě HMM Algeciras.
Největší nákladní loď na světě HMM Algeciras. | Foto: ČTK

Na HMM Algeciras je možné naložit až 23 964 standardních kontejnerů (TEU), což je o 200 kontejnerů více, než lze naložit na MSC Gülsün a její sesterské lodě. MSC Gülsün byla největší kontejnerovou lodí do letošního dubna.

Během přítomnosti v hamburském přístavu se z lodi HMM Algeciras bude vykládat a nakládat 8500 kontejnerů v ekvivalentu 13 600 TEU. Obsahují spotřební zboží, potraviny a nápoje, textil, elektroniku, stroje, zdravotnické prostředky, chemické výrobky a suroviny všeho druhu. Hamburk pak loď opustí ve středu kolem 14:00 SELČ.

Vnější rozměry obřích nákladních plavidel zůstávají už léta stejné. Dokážou ale pojmout stále více kontejnerů. Budoucnost kontejnerové dopravy je ovšem kvůli koronavirové krizi nejistá. HMM Algeciras si v Hamburku objednali dávno předtím, než udeřila současná pandemie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy