Do Hamburku vplula největší nákladní loď na světě, dlouhá je 400 metrů

ČTK ČTK
7. 6. 2020 13:50
Do přístavu v Hamburku poprvé připlula největší nákladní loď na světě HMM Algeciras. Na 400 metrů dlouhé a 61 metrů široké nové plavidlo jihokorejské námořní společnosti HMM, které táhly dva remorkéry, se přišly k Labi podívat stovky lidí. Loď přivítala i vodní fontána, informovala v neděli agentura DPA.
Největší nákladní loď na světě HMM Algeciras.
Největší nákladní loď na světě HMM Algeciras. | Foto: ČTK

Na HMM Algeciras je možné naložit až 23 964 standardních kontejnerů (TEU), což je o 200 kontejnerů více, než lze naložit na MSC Gülsün a její sesterské lodě. MSC Gülsün byla největší kontejnerovou lodí do letošního dubna.

Během přítomnosti v hamburském přístavu se z lodi HMM Algeciras bude vykládat a nakládat 8500 kontejnerů v ekvivalentu 13 600 TEU. Obsahují spotřební zboží, potraviny a nápoje, textil, elektroniku, stroje, zdravotnické prostředky, chemické výrobky a suroviny všeho druhu. Hamburk pak loď opustí ve středu kolem 14:00 SELČ.

Vnější rozměry obřích nákladních plavidel zůstávají už léta stejné. Dokážou ale pojmout stále více kontejnerů. Budoucnost kontejnerové dopravy je ovšem kvůli koronavirové krizi nejistá. HMM Algeciras si v Hamburku objednali dávno předtím, než udeřila současná pandemie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy