Moskva našla nového šéfa mocné armádní rozvědky GRU. Civilista s vazbami na Putina to nebude

ČTK ČTK
2. 2. 2016 16:22
Po nedávné smrti Igora Serguna na jeho místo šéfa ruské vojenské rozvědky GRU nastoupí jeho zástupce generálporučík Igor Korobov. Oznámila to ruská tisková agentura TASS s odvoláním na zdroje z ministerstva obrany. Korobov měl v GRU dosud na starosti strategické řízení. Smrt Serguna vyvolala řadu mediálních spekulací. Podle informovaného ruského listu Kommersant vládla v kruzích GRU značná nervozita vyvolaná obavou, že do čela rozvědky bude postaven civilista. Proslýchalo se, že nový šéf mocné zpravodajské služby má mít co nejtěsnější vazby na prezidenta Vladimira Putina. Korobov je ale blízký dřívějšímu řediteli agentury Sergunovi.
Kreml do funkce šéfa rozvědky jmenoval zástupce nedávno zesnulého Serguna.
Kreml do funkce šéfa rozvědky jmenoval zástupce nedávno zesnulého Serguna. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy