reklama
 
 

Do boje o Bílý dům se přihlásil bývalý admirál se slovenskými kořeny

23. 6. 2019 22:35
Do boje o demokratickou nominaci na prezidenta Spojených států se o víkendu přihlásil bývalý admirál amerického vojenského námořnictva Joe Sestak. Sedmašedesátiletý penzionovaný voják, potomek slovenských přistěhovalců, se stal 25. uchazečem o právo postavit se příští rok ve volbách obhajujícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Jako příští prezident by Sestak usiloval o obnovení vůdčí role Spojených států ve světě. Chtěl by se rovněž postavit následkům klimatických změn a rostoucímu vlivu Číny.

"Naše země zoufale potřebuje prezidenta s velkou globální zkušeností a s chápáním všech prvků naší národní síly, od hospodářství a diplomacie po armádu," uvedl Sestak ve videu, na němž kandidaturu oznámil.

Sestak byl v letech 2007 až 2011 poslancem Sněmovny reprezentantů za východní volební okrsky státu Pensylvánie. V letech 2010 a 2016 se neúspěšně ucházel o mandát v Senátu.

Sestakův děda Martin se podle dostupných informací narodil v obci Dolné Lovčice u Trnavy a v roce 1922 se z Československa vystěhoval do USA. O dva roky později ho následoval Sestakův otec Jozef. Sám Joe Sestak se už narodil v pensylvánském městě Secane.

autor: ČTK | 23. 6. 2019 22:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama