Do Barcelony dorazilo letadlo s oběťmi březnové havárie

ČTK ČTK
15. 6. 2015 23:41
Repatriaci těl chce letecká společnost uzavřít do konce června.
Smuteční mše za oběti pádu letadla Germanwings.
Smuteční mše za oběti pádu letadla Germanwings. | Foto: Reuters

Barcelona - Pozůstatky 32 převážně španělských obětí nehody airbusu německé společnosti Germanwings v pondělí dorazily do Barcelony.

Část z nich předali zástupci společnosti pozůstalým v pondělí večer, druhou část si blízcí obětí převezmou v úterý, informovala agentura DPA. Zřícení stroje se 150 lidmi na palubě podle prozatímních výsledků vyšetřování způsobil úmyslně druhý pilot letadla.

Zvláštní let vypravila Lufthansa, mateřská firma aerolinek Germanwings, z jihofrancouzského Marseille. Minulý týden dorazil první stroj s pozůstatky 44 obětí neštěstí do německého Düsseldorfu. Repatriaci těl chce letecká společnost uzavřít do konce června.

Březnovou nehodu podle vyšetřovatelů záměrně způsobil druhý pilot Andreas Lubitz. Podle francouzské prokuratury využil odchodu kapitána na toaletu, v kokpitu se zamknul a záměrně zahájil klesání, které skončilo nárazem do hor. Následné vyšetřování ukázalo, že pilot trpěl psychickými problémy. Většina ze 150 obětí neštěstí pocházela z Německa a ze Španělska.

 

Právě se děje

Další zprávy