Do areálu Bílého domu se dostal vetřelec, Obama odletěl pryč

ČTK ČTK
20. 9. 2014 7:40
Podle prezidentské ochranky se do areálu dostal cizí člověk poté, co přelezl plot. Následně ho agenti zadrželi.
Foto: wikipedia.org

Washington - Zaměstnanci Bílého domu a novináři byli z bezpečnostních důvodů v pátek dočasně evakuováni poté, co se do areálu dostal vetřelec. Zhruba po půl hodině se mohli opět všichni vrátit na místo.

Americký prezident Barack Obama před incidentem opustil Bílý dům na palubě vrtulníku, který ho na víkend dopravil do Camp Davidu, kde je prezidentské sídlo určené k odpočinku.

Podle prezidentské ochranky se do areálu dostal cizí člověk poté, co přelezl plot. Následně ho agenti zadrželi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy