Dívka strávila deset let v zajetí, unesl ji matčin milenec

Petr Jemelka Kateřina Vítková Petr Jemelka, Kateřina Vítková
22. 5. 2014 14:00
Pohřešovaná patnáctiletá dívka byla objevena po deseti letech. Drží mě v domě, napsala sestře na Facebooku.
Isidro Garcia
Isidro Garcia | Foto: Reuters

Santa Ana - Policie ve Spojených státech řeší další případ muže, jenž unesl a dlouhé roky ve svém domě týral mladou dívku.

Nejmenovaná oběť z města Santa Ana zmizela před deseti lety. Spolu s ní se vytratil i partner její matky - Isidro Garcia.

Pachatel tak vyšetřovatelům proklouzl mezi prsty. Dnes 41letý Garcia měl s matkou své oběti - po blíže nespecifikovanou dobu - milenecký poměr.

Podle policie v době únosu s rodinou své oběti dokonce žil. Dívku začal obtěžovat pouhé čtyři měsíce poté, co přijela z Mexika.

Po krátké známosti s matkou se v srpnu nakonec rozhodl, že se zmocní dcery. Matku napadl, dceru omámil a zavlekl do auta.

Oběť vypověděla, že ji Garcia věznil v garáži, a ona tak celé dny, týdny a měsíce neviděla denní světlo.

Když únosce dívku - zřejmě poté, co se její fyzický i psychický stav dramaticky zhoršil - pustil alespoň do domu, namluvil jí, že už po ní rodina nepátrá a že pokud uteče, bude vyhoštěna ze Spojených států.

Svou vězeňkyni Garcia pravidelně znásilňoval a zplodil s ní dítě. V roce 2007 pro ni zfalšoval dokumenty a donutil mladou ženu ke sňatku.

Násilí už nebylo třeba, přišla apatie

V posledních letech ji únosce ve svém domě nemusel držet násilím - oběť začala být naprosto apatická; o útěk se nikdy nepokusila.

Kvůli policii se dvojice několikrát přestěhovala a měnila identitu. Živili se uklízením po nocích.

V posledních letech bydleli v Bell Gardens u Los Angeles pod jmény Thomas a Laura. Podle sousedů manželé vypadali šťastní, byli to milující rodiče a pořádali i narozeninové oslavy.

Mnoho blízkých přátel ale podle informací reportérky BBC neměli. Jejich sousedka uvedla, že žena s nikým příliš dlouho nemluvila. "Věnoval jí pohled a ona šla zpátky do domu."

Zlom nastal až tento týden, kdy se žena po deseti letech odhodlala kontaktovat svou rodinu. Na Facebooku napsala své sestře a až ta jí dodala kuráž na to, aby požádala o pomoc policii.

Strážci zákona už Isidra Garciu zadrželi, uvalili na něj vazbu a sdělili mu obvinění z únosu, znásilnění, obscénního nakládání s nezletilou a omezování osobní svobody.

Odhalení dalšího únosu a dlouhodobého věznění nejmenované dívky přichází téměř přesně rok poté, co v Clevelandu osvobodili hned tři ženy, jež stihl stejný osud. V domácím vězení je tehdy držel Portorikánec Ariel Castro.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ústavní výbor europarlamentu doporučil schválit brexitovou dohodu

Ústavní výbor Evropského parlamentu (EP) ve čtvrtek doporučil europoslancům schválit dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie. Otevřel tím cestu k definitivnímu potvrzení brexitového paktu, o němž bude plénum EP hlasovat příští středu. Brexitový koordinátor europarlamentu Guy Verhofstadt konstatoval, že dohoda splňuje podmínky unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy