Dívka strávila deset let v zajetí, unesl ji matčin milenec

Petr Jemelka Kateřina Vítková Petr Jemelka , Kateřina Vítková
22. 5. 2014 14:00
Pohřešovaná patnáctiletá dívka byla objevena po deseti letech. Drží mě v domě, napsala sestře na Facebooku.
Isidro Garcia
Isidro Garcia | Foto: Reuters

Santa Ana - Policie ve Spojených státech řeší další případ muže, jenž unesl a dlouhé roky ve svém domě týral mladou dívku.

Nejmenovaná oběť z města Santa Ana zmizela před deseti lety. Spolu s ní se vytratil i partner její matky - Isidro Garcia.

Pachatel tak vyšetřovatelům proklouzl mezi prsty. Dnes 41letý Garcia měl s matkou své oběti - po blíže nespecifikovanou dobu - milenecký poměr.

Podle policie v době únosu s rodinou své oběti dokonce žil. Dívku začal obtěžovat pouhé čtyři měsíce poté, co přijela z Mexika.

Po krátké známosti s matkou se v srpnu nakonec rozhodl, že se zmocní dcery. Matku napadl, dceru omámil a zavlekl do auta.

Oběť vypověděla, že ji Garcia věznil v garáži, a ona tak celé dny, týdny a měsíce neviděla denní světlo.

Když únosce dívku - zřejmě poté, co se její fyzický i psychický stav dramaticky zhoršil - pustil alespoň do domu, namluvil jí, že už po ní rodina nepátrá a že pokud uteče, bude vyhoštěna ze Spojených států.

Svou vězeňkyni Garcia pravidelně znásilňoval a zplodil s ní dítě. V roce 2007 pro ni zfalšoval dokumenty a donutil mladou ženu ke sňatku.

Násilí už nebylo třeba, přišla apatie

V posledních letech ji únosce ve svém domě nemusel držet násilím - oběť začala být naprosto apatická; o útěk se nikdy nepokusila.

Kvůli policii se dvojice několikrát přestěhovala a měnila identitu. Živili se uklízením po nocích.

V posledních letech bydleli v Bell Gardens u Los Angeles pod jmény Thomas a Laura. Podle sousedů manželé vypadali šťastní, byli to milující rodiče a pořádali i narozeninové oslavy.

Mnoho blízkých přátel ale podle informací reportérky BBC neměli. Jejich sousedka uvedla, že žena s nikým příliš dlouho nemluvila. "Věnoval jí pohled a ona šla zpátky do domu."

Zlom nastal až tento týden, kdy se žena po deseti letech odhodlala kontaktovat svou rodinu. Na Facebooku napsala své sestře a až ta jí dodala kuráž na to, aby požádala o pomoc policii.

Strážci zákona už Isidra Garciu zadrželi, uvalili na něj vazbu a sdělili mu obvinění z únosu, znásilnění, obscénního nakládání s nezletilou a omezování osobní svobody.

Odhalení dalšího únosu a dlouhodobého věznění nejmenované dívky přichází téměř přesně rok poté, co v Clevelandu osvobodili hned tři ženy, jež stihl stejný osud. V domácím vězení je tehdy držel Portorikánec Ariel Castro.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy