Šerif zuřil po děsivé přestřelce s dětmi. Na policisty pálily brokovnicí i AK-47

bb bb
3. 6. 2021 13:46
Dvanáctiletý chlapec a čtrnáctiletá dívka utekli v úterý z dětského domova na Floridě. Poté se vloupali do cizího domu, kde našli zbraně. Během 35 minut došlo ke čtyřem přestřelkám s policisty.
Dvanáctiletý chlapec a čtrnáctiletá dívka utekli z dětského domova na Floridě. Vloupali se do domu, kde našli zbraně. Pak začala přestřelka s policií. | Video: Reuters

Dívku postřelili a zranili, když na policisty namířila brokovnici. Chlapec vyzbrojený útočnou puškou AK-47 (kalašnikovem) nakonec zbraň odložil, tvrdí se v prohlášení šerifa.

Záběry z kamer umístěných na těle policistů ukázaly, jak se strážci zákona schovávají za stromy, zatímco se kolem ozývá střelba. Pak dojde k postřelení a ošetřování dívky. Podle úřadů se podrobila operaci a její stav je stabilizovaný.

Policie se chystá obě děti obvinit. Šerif okresu Volusia Mike Chitwood uvedl, že dívka měla záznam a loni byla zatčena za zapálení několika prázdných parcel.

Během tiskové konference Chitwood vyčetl místnímu soudnímu systému pro mladistvé, že je nefunkční. Poznamenal, že násilní mladiství pachatelé jsou často umisťováni do dětských domovů, které s nimi neumí pracovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy