Děti obhajovaly vraždy v Charlie Hebdo, hrozí jim vězení

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 1. 2015 0:53
Čtyři patnáctiletí francouzští středoškoláci na Facebooku ospravedlňovali útok teroristů. "Nejsme Charlie a nikdy nebudeme, vy bando děvek. Sklízí se to, co se zasadilo," napsal jeden z nich.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Paříž - Až tři a půl roku vězení hrozí ve Francii čtyřem patnáctiletým středoškolákům za to, že na síti Facebook ospravedlňovali nedávný atentát islámských extremistů proti redakci týdeníku Charlie Hebdo.

Uvedla to dnes francouzská média, podle nichž ale soud nejspíš nesáhne k nepodmíněným trestům.

"Nejsme Charlie a nikdy nebudeme, vy bando děvek. Sklízí se to, co se zasadilo," bylo možné číst na stránce Facebooku jednoho z nezletilých studentů. Vzkaz objevil a nahlásil vedení školy ve městě Meaux asi 40 kilometrů východně od Paříže jeden jejich spolužák.

Policie mladíky zatkla a po výsleších propustila. Jsou předvoláni na 25. března k soudci pro děti. Očekává se, že budou obviněni z obhajování teroristických činů prostřednictvím veřejné komunikační sítě, upřesnila prokuratura v Meaux.

Útok dvou islamistů na redakci satirického listu Charlie Hebdo, kterému islamisté vyčítají podle nich urážející karikatury proroka Mohameda, 7. ledna stál život 12 lidí. Od té doby se staly terčem soudního stíhání za verbální obhajování terorismu desítky lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy