Detektiva, který vyšetřoval Krejčíře, pustili na kauci. Po víkendu za mřížemi

ČTK ČTK
4. 4. 2016 14:46
Jihoafrický soukromý detektiv Paul O'Sullivan, který se dlouhodobě podílel na vyšetřování kauz Čecha Radovana Krejčíře a který byl v pátek zatčen, byl v pondělí propuštěn na kauci 32 tisíc korun. Čelí obvinění z porušení imigračního zákona, konkrétně z toho, že loni v prosinci a letos v únoru odjel ze země na svůj irský pas. Podle serveru Iol.co.za se v pondělí detektiv chystal v Londýně odhalit na tiskové konferenci korupční aktivity vysokých policejních představitelů. O'Sullivanovi právníci řekli deníku The Star, že zatčení je pomstou a obvinění jsou vykonstruovaná. Detektiv podle jihoafrických úřadů porušil zákon tím, že používal tři pasy, kromě jihoafrického také britský a irský.
Jihoafrická policie. Ilustrační foto.
Jihoafrická policie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy