Detektiva, který vyšetřoval Krejčíře, pustili na kauci. Po víkendu za mřížemi

ČTK ČTK
4. 4. 2016 14:46
Jihoafrický soukromý detektiv Paul O'Sullivan, který se dlouhodobě podílel na vyšetřování kauz Čecha Radovana Krejčíře a který byl v pátek zatčen, byl v pondělí propuštěn na kauci 32 tisíc korun. Čelí obvinění z porušení imigračního zákona, konkrétně z toho, že loni v prosinci a letos v únoru odjel ze země na svůj irský pas. Podle serveru Iol.co.za se v pondělí detektiv chystal v Londýně odhalit na tiskové konferenci korupční aktivity vysokých policejních představitelů. O'Sullivanovi právníci řekli deníku The Star, že zatčení je pomstou a obvinění jsou vykonstruovaná. Detektiv podle jihoafrických úřadů porušil zákon tím, že používal tři pasy, kromě jihoafrického také britský a irský.
Jihoafrická policie. Ilustrační foto.
Jihoafrická policie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 56 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy