Největší průvod za práva homosexuálů v Asii: Tchaj-wanem prošly desítky tisíc lidí

ČTK ČTK
29. 10. 2016 21:43
Desítky tisíc lidí v sobotu vyšly do ulic tchajwanské metropole na podporu práv gayů a leseb. Mnoho z účastníků pochodu, který byl podle BBC vůbec největším v Asii, neslo transparenty vyzývající vládu, aby uzákonila svazky osob stejného pohlaví.
Pochod za práva homosexuálů v tchajwanské metropoli je dosud největší v Asii.
Pochod za práva homosexuálů v tchajwanské metropoli je dosud největší v Asii. | Foto: ČTK

Tchaj-pej – Historicky nejmasovější pochod za práva gayů a leseb se v sobotu uskutečnil na Tchaj-wanu. Demonstranti oblečení v barevných kostýmech, kteří drželi v rukou duhové vlajky, prošli před budovou prezidentského paláce v Tchaj-peji.

Tchaj-wan je mnohem liberálnější než většina zemí v Asii, pokud jde o práva členů komunity leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT). Legalizace homosexuálních sňatků se ale zatím v této zemi zásadně neposunula.

Tchajwanský parlament má už pět měsíců pod kontrolou Demokratická pokroková strana (DPP), která je považována za příznivce homosexuální komunity. Mnoho Tchajwanců proto doufá, že za vlády DPP k uzákonění svazků osob stejného pohlaví dojde.

"Výzva po rovnoprávnosti v manželství zaznívá nyní silněji než loni," citovala agentura AFP jednu z místních obyvatelek Corinne Čch'-angovou. "Doufáme, že manželství osob stejného pohlaví bude možné co nejdříve, takže naše dítě už bude moci mít legálně dvě matky," dodala. Jestliže by zákon vstoupil v platnost, stal by se Tchaj-wan první asijskou zemí, která by homosexuální svazky legalizovala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy