Náš život patří vůdcům, slíbili Íránci vládě

Náš život patří vůdcům, slíbili Íránci vládě
Současně také vyjádřily nesouhlas s nepokoji v zemi organizovanými opozičním vůdcem Mírhosejnem Músávím a jeho příznivci.
Šéf íránské policie varoval opozici , že pokud by k vládou organizované demonstraci, kterou dokonce živě vysílala tamější státní televize, připojili i nějakou svou protivládní akci, bude s nimi zacházeno velice tvrdě.
Žena na vládou organizované demonstraci drží v rukou fotku ajatoláha Chameneího.
Provládní demonstrant s nápisem "Můj život patří vůdcům".
Foto: Reuters
Zpravodajská směna
30. 12. 2009 16:21

Lidé v ulicích íránských měst podpořili vládu a odsoudili opozici jako hlavního viníka krvavých nepokojů z posledních dnů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Generál Řehka na Vítkově symbolicky převzal velení armády

Nastupující náčelník generálního štábu Karel Řehka ve čtvrtek na pražském Vítkově symbolicky převzal funkci od svého předchůdce Aleše Opaty. Při oslavách Dne ozbrojených sil mu dosavadní šéf armády předal bojový prapor generálního štábu. Oficiálně se funkce Řehka ujme od pátku. Funkci ve čtvrtek podobným způsobem převzal i nový náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn.

Sedmačtyřicetiletý Řehka, kterého prezident Miloš Zeman minulý týden jmenoval do hodnosti generálmajora, přichází do čela armády z pozice ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Vrací se do ní po dvou letech, kvůli vedení NÚKIB odešel do civilu. Dříve působil u speciálních sil v Prostějově, kterým i velel. Vyslán byl na několik zahraničních misí na Balkáně a v Afghánistánu a působil i ve velitelských strukturách v NATO. Absolvoval několik zahraničních kurzů včetně prestižního Rangers v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy