Desítky ozbrojenců přepadly továrnu na obrněná vozidla v Paraguayi. Ukradly několik milionů dolarů

ČTK ČTK
24. 4. 2017 22:18
Několik desítek ozbrojenců v Paraguayi v pondělí vniklo do budovy společnosti vyrábějící obrněná vozidla. S pomocí výbušnin pak otevřeli trezor, z něhož ukradli několik milionů dolarů. Pak z místa i s penězi uprchli. Při loupeži přišel o život nejméně jeden policista, informovala agentura AFP. Ozbrojenci podle mluvčího místní policie Anibala Limy vnikli do budovy společnosti Prosegur ráno a následovala potyčka, která trvala asi tři hodiny. Tři civilisté byli zraněni a několik vozů bylo spáleno. Podle úřadů za útokem, které se stal ve městě Ciudad del Este na hranici s Brazílií, stojí brazilské gangy. Útočníci, kterých mohlo být 50 až 80, uprchli na lodi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 34 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy