Lidé ve Španělsku volali po propuštění katalánských politiků. Na protest jich dorazily desítky tisíc

ČTK ČTK
14. 7. 2018 21:51
Desetitisíce lidí v sobotu zaplnily ulice Barcelony při demonstraci za propuštění devíti katalánských separatistických politiků, které policie zadržuje kvůli obvinění ze vzpoury. Devítce politiků hrozí až 25 let vězení v souvislosti s loňským uspořádáním nepovoleného referenda o nezávislosti Katalánska a následným pokusem o vyhlášení samostatnosti. Demonstranti v sobotu požadovali kromě propuštění politiků také možnost návratu těch, kteří uprchli do zahraničí. Mezi nimi je i bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont. Toho německý soud ve čtvrtek povolil vydat do Španělska na základě obvinění ze zpronevěry veřejných financí, nikoli však na základě obvinění ze vzpoury.
Lidé ve Španělsku volali po propuštění katalánských politiků.
Lidé ve Španělsku volali po propuštění katalánských politiků. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Jihomoravští hasiči kvůli bouřkám zasahovali u 50 událostí, hlavně u spadlých stromů

Jihomoravští hasiči dnes večer v souvislosti s bouřkami dosud zasahovali u více než 50 událostí. Nejčastěji to jsou stromy, které spadly na silnici. Hasiči také odčerpávali vodu ze zatopeného rodinného domu. Zhruba od 20:30 vyjíždějí převážně na Znojemsko, poté se bouřka přesunula na Brněnsko.

"Kromě popadaných stromů jsme zajistili také jednu nalomenou májku a pomáhali u dopravní nehody, kde auta narazila do spadlého stromu. Mělo by to být bez zranění. Naštěstí zatím není nic vážného," řekl zhruba ve 21:45 mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kolem 22:00 začali hasiči evidovat první případy v Brně.

Pro Jihomoravský kraj platí podle webu meteorologů výstraha před velmi silnými bouřkami, někdy i s přívalovými srážkami, celou noc. Pondělní ráno a dopoledne by mělo být klidné, výstraha opět platí od odpoledne až do noci na úterý. Pro Boskovice a Tišnov platí rovněž povodňová bdělost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy