Deportujte Biebera, volá 100 000 Američanů

ČTK ČTK
29. 1. 2014 21:00
Podle signatářů petice za vyhoštění má zpěvák na americkou mládež "příšerný vliv".
Nickelodeon Kids' Choice Awards 2012 - Justin Bieber
Nickelodeon Kids' Choice Awards 2012 - Justin Bieber | Foto: Reuters

Washington - Už více než 100 000 Američanů podepsalo internetovou petici žádající vyhoštění problémového kanadského zpěváka Justina Biebera. Při překročení stotisícové hranice už musí na takovou petici reagovat Bílý dům, zákon mu ale neurčuje lhůtu, dokdy se musí vyjádřit, poznamenala agentura DPA.

Devatenáctiletý idol mladých dívek na sebe v posledních měsících spíše než svými uměleckými počiny upozorňoval četnými skandály. Naposledy minulý týden ho policie v Miami zadržela kvůli bezohledné jízdě, při níž byl pod vlivem alkoholu, marihuany a léků, a navíc řídil bez platného řidičského průkazu. Krátce předtím házel po domě sousedů vajíčka. Kanadská hvězda může v USA působit na základě dočasného pracovního víza.

"My občané Spojených států cítíme, že nás ve světě popové kultury špatně reprezentuje. Rádi bychom viděli, jak bude nebezpečný, bezohledný, destruktivní a drogy zneužívající Justin Bieber deportován a jeho zelená karta bude zrušena," stojí v petici. "Ohrožuje nejen bezpečnost našich občanů, ale má také příšerný vliv na naši mládež. Rádi bychom, aby Justin Bieber zmizel z naší společnosti," uvádí dále.

Petice byla spuštěna před týdnem a k dnešku pod ní bylo okolo 105 000 podpisů. Na žádost časopisu Politico o vyjádření k požadavku signatářů Bílý dům neodpověděl.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy