Depardieu drží slovo. Slavil se sousedy v Belgii

ČTK ČTK
25. 8. 2013 7:39
Herec uspořádal velký uvítací večírek v městečku Nechin.
Gérard Depardieu.
Gérard Depardieu. | Foto: Profimedia.cz

Brusel - Francouzský herec Gérard Depardieu uspořádal v sobotu v Belgii velký uvítací večírek pro své sousedy a známé.

Do země se 64letý herec odstěhoval na konci loňského roku poté, co francouzská vláda socialistického prezidenta Françoise Hollanda splnila svůj předvolební slib a zavedla 75procentní daň z příjmů přesahujících milion eur ročně (zhruba 25 milionů korun).

Depardieu se s touto "milionářskou daní" odmítá smířit, na začátku letošního roku rovněž získal ruské občanství.

Herec si koupil dům v belgické obci Nechin těsně u hranic s Francií a přihlásil se v Belgii k trvalému pobytu. Na sobotní večírek pozval okolo 200 lidí, včetně svých sousedů. Podávaly se prý zejména steaky a opékalo se sele.

Gérard Depardieu se v sobotu rovněž stal čestným občanem města Estaimpuis, pod které spadá i Nechin. "Když si tady našel dům, vždycky mi říkal, že chce uspořádat něco hezkého pro své sousedy," uvedl starosta Estaimpuis Daniel Senesael. "Své slovo dodržel. Dům koupil, sousedy pozval...Je skvělé, když dodržujete sliby...A vy se můžete družit s Depardieuem, co chcete více?" dodal starosta.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy