Řekové na Chiu se bouří proti uprchlíkům, policie je brzdila granáty se slzným plynem

ČTK ČTK
15. 9. 2016 15:10
Obyvatelé řeckého ostrova Chios ve středu demonstrovali proti velkému množství uprchlíků. Přibližně 800 lidí přišlo protestovat ke dvěma táborům pro běžence, kterých je na ostrově nedaleko Turecka kolem 3500. Demonstranti se střetli s pořádkovými silami a podle agentury AMA napadli i novináře. Policie na ně vystřelila granáty se slzným plynem, aby jim zabránila v postupu. Akce se podle svědků zúčastnili především pravicoví extremisté. Rozbroje vypukly i v táboře Moira na ostrově Lesbos, kde se do sebe pustili uprchlíci z Afghánistánu a ze severní Afriky. Řekové si stěžují, že přítomnost uprchlíků doprovází drobná kriminalita, ostrovům se navíc vyhýbají turisté.
Ilustrační fototgrafie
Ilustrační fototgrafie | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy