Demonstrace a rabování. Venezuelské nepokoje kvůli nedostatku jídla mají čtvrtou oběť

ČTK ČTK
15. 6. 2016 7:46
Již čtvrtou oběť si vyžádaly nepokoje a rabování ve Venezuele. Policie zastřelila muže, který se na rabování ve městě Cumana podílel. Dalších 27 osob bylo zraněno. Podle městských činitelů se rabovalo na řadě míst zároveň a lidé napadli více než 100 podniků. Venezuelu trápí nedostatek jídla a základních potřeb. Z katastrofální ekonomické situace, v níž se země s největšími prokázanými zásobami ropy již několik let nachází, opozice i ekonomové obviňují socialistickou vládu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Venezuelská policie v úterý večer ve městě Cumana zastřelila muže, který se podílel na rabování a nepokojích, které v zemi propukly kvůli přetrvávajícímu nedostatku jídla a základních životních potřeb.

Jde už o čtvrtou oběť nepokojů, které vypukly tento měsíc, napsala agentura Reuters.

Dalších 27 osob bylo ve městě Cumana zraněno. Podle městských činitelů se rabovalo na řadě míst zároveň a lidé napadli více než 100 podniků.

Demonstrace, nepokoje a rabování jsou na různých místech Venezuely stále častější, úměrně tomu, jak stoupá frustrace obyvatel s vládou neschopnou zajistit základní potraviny a léky.

Minulý týden kabinet oznámil, že základní potraviny, nakoupené vládou v zahraničí, budou distribuovány zvláštními místními výbory. V nich jsou ale stoupenci socialistického prezidenta Nicoláse Madura, a opozice se proto obává, že potraviny dostanou jen přívrženci vlády.

Z katastrofální ekonomické situace, v níž se země s největšími prokázanými zásobami ropy již několik let nachází, opozice i ekonomové obviňují socialistickou vládu. Podle prezidenta Madura současnou krizi zosnovali bohatí podnikatelé a opozice podporovaná Západem, aby ho svrhli.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy