Demonstrace i vzpomínky na SSSR. Tak svět slaví Svátek práce

Demonstrace i vzpomínky na SSSR. Tak svět slaví Svátek práce
Praha, Česká republika. Na pražské výstaviště dorazil i bývalý generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš.
Rangún, Barma.
Tchaj-pej, Tchaj-wan. Tisíce odborářů tu protestovaly proti nízkým platům.
Dháka, Bangladéš. Aktivisté vyšli do ulic kvůli odškodnění za loňské neštěstí v dháckém oděvním komplexu Rana Plaza.
Foto: Reuters
Reuters Michal Žák Reuters, Michal Žák
Aktualizováno 1. 5. 2014 22:11
Podívejte se, jak 1. máj slavili v různých koutech planety.

Praha - Do ulic měst po celém světě vyšly tradičně tisíce lidí.

Všichni si připomínali Svátek práce. A v různých koutech světa ho pojali různě.

Zatímco například v asijských zemích se demonstrovalo za vyšší mzdy a spravedlivější podmínky pro dělníky, v Rusku či na Ukrajině se vzpomínalo na Sovětský svaz.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy