Dědic obřího ropného impéria zemřel v koupelně. Neví se proč

Martin Novák Martin Novák
2. 4. 2015 20:30
Andrew Getty byl v minulosti závislý na drogách. Jeho smrt v koupelně má objasnit pitva.
Dům Andrewa Gettyho v Los Angeles
Dům Andrewa Gettyho v Los Angeles | Foto: Reuters

Los Angeles – Policie zatím nedokázala určit příčinu smrti jednoho z nejbohatších dědiců na světě. Andrewa Gettyho, sedmačtyřicetiletého vnuka zakladatele ropné společnosti Getty Oil, našla jeho přítelkyně v úterý mrtvého ve vaně.

Vyšetřovatelé nařídili soudní pitvu, specialisté provedou také toxikologické testy. Podle amerických médií je možné, že Getty v koupelně upadl či uklouzl a nešťastně se uhodil.

Tedy že se mu stalo totéž co nedávno českému podnikateli Peteru Kovarčíkovi. Jedenašedesátiletý muž se uhodil do hlavy při pádu ve vaně ve svém bytě v Praze.

Gettymu nedávno lékaři diagnostikovali aneurysma mozku. Onemocnění, které způsobuje krvácení do mozku a bezprostředně ohrožuje život pacienta. Jedním z příznaků je zhoršený zrak.

Lidé s touto diagnózou často umírají už před dovršením třiceti let. Getty byl krom toho v minulosti závislý na drogách.

"V tuto chvíli nemáme podezření, že by se jednalo o zločin. Ale to se samozřejmě může změnit," řekl agentuře Reuters mluvčí policie v Los Angeles Andrew Smith.

Getty bydlel ve vile v Hollywood Hills. Jeho přítelkyní, která ho našla mrtvého, byla reportérka listu Los Angeles Times Lanessa DeJongeová. Policie nepotvrdila informaci, že byla zadržena jako podezřelá.

Nedávno soud přikázal Gettymu, aby se k DeJongové nepřibližoval. Opakovaně na ni fyzicky zaútočil.  

Rodina Gettyů patří k nejbohatším ve Spojených státech. J. Paul Getty založil společnosti Getty Oil spojením několika menších firem v šedesátých letech. Zemřel v roce 1976.

Je znám také jako sběratel a mecenáš umění, založil J. Paul Getty muzeum v Los Angeles. Firmu rodina v roce 2000 prodala ruskému Lukoilu.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy