reklama
 
 

Děda František. Dítě se papeže nechtělo pustit

31. 10. 2013
Na webu kolují dojemné obrázky z Vatikánu, jak si Františka oblíbil malý chlapec.

Vatikán -Dlouho to vypadalo, že říjen přinese Vatikánu jen samou negativní reklamu. Média rozebírala hlavně německého biskupa, který - navzdory zásadám, jež razí papež František - utrácel peníze za život v luxusu.

Teď ale po webu kolují záběry, které jsou pro církev mnohem lepší vizitkou. Záběry malého chlapce, jenž papežovi zařídil PR, jaké by nevymyslela ani sebelepší reklamní agentura.

Papež František se o víkendu na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu potkal se stovkou tisíc věřících, k nimž promlouval mimo jiné o roli prarodičů při výchově potomků. Na pódiu k němu náhle přikročil malý, asi pětiletý chlapec. A choval se k němu, jako by sám František byl jeho dědečkem.

Dítě se chytlo papežových šatů, dokonce neváhalo usednout do papežského křesla. V jednom z nejdojemnějších momentů pak hlavu církve dokonce objalo.

Setkání hocha s papežem trvalo podle německého deníku Bild dlouhých 20 minut.

Podle serveru National Catholic Reporter byla malá skupina dětí přizvána, aby seděla na pódiu u papeže a vyslechla, jak lidé z celého světa hovoří o své víře a o svých rodinách.

Malému chlapci se ale zpátky na jeho židli na schodech pod pódiem nechtělo. Neodešel, ani když ho pryč lákali hned dva kardinálové.

autor: Zahraničí | 31. 10. 2013

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama