Dav v maďarském klubu ušlapal v panice tři dívky

ČTK ČTK
17. 1. 2011 6:46
Proč chaos propukl, není jasné. Policie zatkla pět lidí

Budapešť - Tři mrtvé si vyžádala masová panika, která vypukla v sobotu večer v jedné z nejoblíbenějších diskoték v Budapešti.

"Smrt obětí způsobila lidská nezodpovědnost," citovala agentura DPA maďarského ministra vnitra Sándora Pintéra. Maďarská policie dosud zatkla pět lidí.

Zatím není jasné, co ji vyvolalo; původní informace, podle kterých se v klubu strhla hromadná rvačka, se podle maďarské policie nepotvrdily.

Tři dívky byly ušlapány, když se spolu s tisíci lidmi snažily dostat z klubu. Podle záchranářů nebyl oproti původním informacím nikdo zraněn.

Pintér obvinil organizátory a pořadatele diskotéky z "hrabivého jednání". Zatímco únikové cesty z klubu byly postačující pro 300 lidí, bylo jich na sobotní party vpuštěno 3000.

Neštěstí se stalo v klubu West-Balkan, který patří k nejoblíbenějším zábavním zařízením v maďarské metropoli. Diskotéka, která je rozdělena do několika pater, se nachází poblíž západního budapešťského nádraží.

Stovky mladých lidí strávily noc v čekárně nádraží, protože jejich svršky s klíči od bytů a od aut zůstaly v klubu, uvedla DPA.

Policie po neštěstí oblast uzavřela. Bude mimo jiné zjišťovat, zda v klubu nebylo víc lidí, než kolik dovoluje jeho kapacita.

Podle agentury MTI klub neměl povolení pořádat sobotní party, o níž nevěděl ani obvodní úřad ani policie.

Klub má registraci k pořádání akcí s nanejvýš 300 návštěvníky do 22 hodin. Provozovatel klubu řekl MTI, že na sobotní akci pronajal prostory společnosti Noise Night Life za pevnou cenu. Společnost, která si klub pronajala, také prodávala na sobotní party vstupenky. 

 

Právě se děje

Další zprávy