Dav v Indii zlynčoval k smrti muže podezřelého ze znásilnění

ČTK ČTK
6. 3. 2015 8:22
Lidé muže vyvlekli z vězení, ubili ho k smrti a tělo pověsili. Pětatřicetiletý muž, obchodník s ojetými auty a údajně přistěhovalec z muslimského Bangladéše, čekal na soud ve státě Nágsko.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Dillí - Rozlícený dav v severovýchodní Indii zlynčoval muže podezřelého z opakovaného znásilnění místní ženy. Lidé jej vyvlekli z tamějšího vězení, ubili ho k smrti a tělo pověsili. Informovala o tom indická agentura PTI.

Pětatřicetiletý muž, obchodník s ojetými auty a údajně přistěhovalec z muslimského Bangladéše, byl zatčen 24. února. Na soud čekal ve východoindickém státě Nágsko ve vyšetřovací vazbě.

Během protestní demonstrace v ekonomické metropoli státu Dimapuru, která byla namířena proti znásilňování žen, se dav natolik rozohnil, že zamířil k věznici, vyrazil její vrata a vězně vyvlekl na místní náměstí. Tam jej vysvlékl, zbil a jeho bezvládné tělo pověsil na nejbližší věži.

Nejméně dvacet lidí bylo zraněno, když policie spustila palbu do vzduchu, aby rozehnala dav. Demonstranti na oplátku házeli kameny a zničili desítku policejních vozidel. Dav také vyraboval asi dvacet obchodů patřících přistěhovalcům.

"Situace je velmi napjatá," uvedl šéf místní policie Meren Džamir listu The Hindustan Times. "Snažíme se obnovit pořádek," dodal.

Zločin znásilnění se stal v Indii velmi citlivým tématem poté, co se dostaly na veřejnost stále častější případy také skupinového znásilnění s následkem smrti. Indický parlament nedávno dokonce zpřísnil tresty - pachatelé mohou být popraveni, pokud jejich oběť útok nepřežije.

 

Právě se děje

před 3 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 33 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy