Dav v Indii zlynčoval k smrti muže podezřelého ze znásilnění

ČTK ČTK
6. 3. 2015 8:22
Lidé muže vyvlekli z vězení, ubili ho k smrti a tělo pověsili. Pětatřicetiletý muž, obchodník s ojetými auty a údajně přistěhovalec z muslimského Bangladéše, čekal na soud ve státě Nágsko.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Dillí - Rozlícený dav v severovýchodní Indii zlynčoval muže podezřelého z opakovaného znásilnění místní ženy. Lidé jej vyvlekli z tamějšího vězení, ubili ho k smrti a tělo pověsili. Informovala o tom indická agentura PTI.

Pětatřicetiletý muž, obchodník s ojetými auty a údajně přistěhovalec z muslimského Bangladéše, byl zatčen 24. února. Na soud čekal ve východoindickém státě Nágsko ve vyšetřovací vazbě.

Během protestní demonstrace v ekonomické metropoli státu Dimapuru, která byla namířena proti znásilňování žen, se dav natolik rozohnil, že zamířil k věznici, vyrazil její vrata a vězně vyvlekl na místní náměstí. Tam jej vysvlékl, zbil a jeho bezvládné tělo pověsil na nejbližší věži.

Nejméně dvacet lidí bylo zraněno, když policie spustila palbu do vzduchu, aby rozehnala dav. Demonstranti na oplátku házeli kameny a zničili desítku policejních vozidel. Dav také vyraboval asi dvacet obchodů patřících přistěhovalcům.

"Situace je velmi napjatá," uvedl šéf místní policie Meren Džamir listu The Hindustan Times. "Snažíme se obnovit pořádek," dodal.

Zločin znásilnění se stal v Indii velmi citlivým tématem poté, co se dostaly na veřejnost stále častější případy také skupinového znásilnění s následkem smrti. Indický parlament nedávno dokonce zpřísnil tresty - pachatelé mohou být popraveni, pokud jejich oběť útok nepřežije.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy