Další tragický pád lavin v Alpách. V Rakousku a v Itálii zemřeli celkem čtyři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 3. 2017 16:29
Čtyři oběti si v pátek vyžádal pád dvou lavin u obce Sankt Anton am Arlberg v tyrolských Alpách a na svahu hory Piz Scerscen v severní Itálii u hranic se švýcarským kantonem Graubünden. Národnost žádné z obětí zatím není známá, sdělily agentura APA a DPA. V Itálii se jednalo o dva horolezce. V Rakousku pak zasypala lavina tři osoby z celkem pětičlenné skupiny lyžařů, která se pohybovala v oblasti masivu Hinteres Rendl mimo vyznačené sjezdovky. Jednoho lyžaře vyprostili jeho kamarádi. Zbylé dva už se ale záchranářům nepodařilo zachránit. Tento týden tak při pádu lavin v rakouském Tyrolsku zahynulo už celkem šest lidí. I v severoitalských Alpách v uplynulých týdnech zemřelo hned několik lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy