Další snímky z balkónu dokumentují střelbu v Bratislavě

Další snímky z balkónu dokumentují střelbu v Bratislavě
Vedení slovenské policie hodnotí zásah jako hrdinský.
Svědci z ulice však naznačují, že vše nebylo ideální: Policisté prý byli pomalí a málo razantní.
Zaměstnankyně kosmetického studia, které je jen pár metrů od místa, kde se útočník nakonec střelil do hlavy, popsala ČTK, jak jí nikdo nebyl s to pomoci. "Ten muž stál opřený o dveře salonu, kdyby neměl sluchátka, slyšel by, že zamykám, a možná by otočil zbraň proti mně. Volala jsem na policii, že jsem tu od něho uvězněná - jen pár metrů od nich... Řekli mi jen, že už o něm vědí," uvedla.
Mladá žena dodala, že muž se před jejími dveřmi pohyboval volně bez ohrožení aspoň dvacet minut a přitom pálil na vše, co se pohnulo.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
1. 9. 2010 15:00

Bratislava - Slovensko se chystá na státní smutek, při kterém ve čtvrtek uctí oběti šíleného střelce. V pondělí postřílel na bratislavském sídlišti sedm lidí a patnáct dalších - včetně mladého Čecha - vážně poranil. Nakonec zabil sám sebe.

Premiérka Slovenska Iveta Radičová dnes podepsala kondolenční listiny a slíbila, že případ bude důkladně vyšetřen. "Chci všechny jménem vlády ubezpečit, že celou záležitost důsledně prošetříme," řekla.

Na Slovensku se už šíří hlasy, že policie zásah ve čtvrti Devínska Nová Ves nezvládla. Nezasáhla ani dost rychle, ani dost razantně, tvrdí svědci operace.

Při prověřování postupu policistů mohou být vodítkem i desítky a desítky snímků, které byly pořízeny během akce. Lidé v okolí si totiž zřejmě neuvědomovali, v jakém nebezpečí jsou, a vše snímali pomocí mobilních telefonů.

Podívejte se na ně ve fotogalerii.

 

 

Právě se děje

Další zprávy