Další severokorejský voják zběhl do Jižní Koreje, tvrdí Soul

ČTK ČTK
13. 6. 2017 18:04
Voják z komunistické Severní Koreje zběhl přes zaminovanou hranici do Jižní Koreje. Podle agentury AFP to v úterý oznámilo ministerstvo obrany v Soulu. Totožnost zběha nebyla zveřejněna. Obě Koreje jsou formálně stále ve válečném stavu, izolovaná KLDR čelí mezinárodním sankcím kvůli svému zbrojení. Voják podle ministerstva navázal kontakt s jihokorejskou pohraniční stráží, kterou informoval o svém přání utéct. Nyní je vyslýchán, aby se objasnila jeho motivace, dodalo ministerstvo. Od rozdělení Korejského poloostrova před více než půlstoletím uprchly přes přísně hlídanou, zadrátovanou a zaminovanou hranici již desítky severokorejských vojáků. Celkem z KLDR uteklo více než 30 000 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy