Další porážka Islámského státu. Irácké vládní síly dobyly město Tall Afar

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 8. 2017 12:45
Irácké vládní jednotky dobyly z rukou organizace Islámský stát město Tall Afar na severu Iráku. Informují o tom irácká média s odvoláním na armádní velitele. Už v sobotu velení iráckých jednotek oznámilo, že vládním oddílům zbývá obsadit asi pět procent města, které radikálové ovládli v červnu 2014. Tall Afar byl posledním větším městem, kde Islámský stát v Iráku držel pozice. V sousední Sýrii bojují jeho členové o poslední velké město Rakka. "Všechny čtvrti města Tall Afar jsou osvobozeny," řekl podle serveru iráckých Kurdů Rudaw velitel operace Rašíd Jaralla. Dodal ale, že islamisté stále ovládají oblast Ajazíja, která leží na sever blízko města Tall Afar.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy