Další obžaloba na Kočnera a Zsuzsovou z kauzy Kuciak, měli chystat vraždy v justici

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
28. 9. 2021 19:10
Slovenský prokurátor podal obžalobu na pět osob včetně kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera v případu přípravy nedokonaných vražd prokurátorů i právníka. S odvoláním na vyjádření generální prokuratury to v úterý napsal portál Aktuality.sk. Kočner si v současnosti odpykává dlouholetý trest vězení za padělání směnek. Je také obžalovaný z objednávky vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka.
Jeden z bossů slovenského podsvětí Marian Kočner.
Jeden z bossů slovenského podsvětí Marian Kočner. | Foto: ČTK

Obžalovaní měli v minulosti připravovat vraždu někdejšího představitele speciální prokuratury a nynějšího generálního prokurátora Maroše Žilinky, dále advokáta, exministra vnitra a spravedlnosti, nynějšího šéfa elitní složky prokuratury Daniela Lipšice a tehdejšího náměstka generálního prokurátora Petera Šufliarského.

Spolu s Kočnerem čelí v případu obžalobě také jeho známá Alena Zsuzsová. Tuto dvojici soud první instance loni zprostil obžaloby v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, tento verdikt ale letos v červnu nejvyšší soud zrušil. Zsuzsová byla loni zatím nepravomocně uznána vinnou ze zprostředkování jiné vraždy.

Generální prokurátor Žilinka podle dostupných informací už dříve nařídil stíhání Kočnera v kauze daňových podvodů. S Lipšicem byl zase Kočner dlouhodobě ve sporu. Kočner si podle uniklé komunikace stěžoval také na Šufliarského, který předloni rezignoval na funkci ve vedení prokuratury, když vyšly najevo jeho dřívější kontakty s Kočnerem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy