Po náletu na západě Jemenu zemřelo dalších 13 civilistů

ČTK ČTK
28. 11. 2016 13:49
Po náletu na západě Jemenu zemřelo 13 civilistů. Útok měla na svědomí nejspíš arabská koalice v čele se Saúdskou Arábií. Nálet zničil také nedalekou věž televizního vysílače.
Ženy v Saná během protestu proti Saúdům.
Ženy v Saná během protestu proti Saúdům. | Foto: Reuters

Saná – Při náletu, který měly nejspíš na svědomí letouny arabské koalice v čele se Saúdskou Arábií, zahynulo o víkendu na západě Jemenu nejméně 13 civilistů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na bezpečnostní a lékařské zdroje.

Terčem leteckých úderů se staly dva domy ve venkovské oblasti severovýchodně od přístavu Hudajdá, který kontrolují šíitští povstalci.

Mezi oběťmi byly podle představitelů místní nemocnice i ženy a děti. Nálet zničil také nedalekou věž televizního vysílače.

Jemenský konflikt trvá od roku 2014 a podle OSN si vyžádal již na 10 tisíc mrtvých. Nepomohla ho vyřešit několikerá mírová jednání ani minulá příměří.

Válka vypukla poté, co šíitští rebelové obsadili v roce 2014 metropoli Saná a pak postupovali do dalších částí země.

Loni v březnu se do bojů na straně jemenské vlády a prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího zapojila arabská koalice. Šíity se následně podařilo vytlačit z oblastí na jihu. Saná je ale stále v jejich rukou.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy