Další Krejčířův policista jde do vazby. Už čtvrtý

ČTK ČTK
20. 2. 2014 19:38
V JAR zatkli dalšího policistu údajně spojeného s kauzou Krejčíře.
Foto: Reuters

Johannesburg - Jihoafrická policie zatkla dalšího člena elitní jednotky pro boj s organizovaným zločinem, který je údajně zapleten do případu únosu a pokusu o vraždu, v němž je hlavním podezřelým český podnikatel Radovan Krejčíř.

S odvoláním na nejmenovaný policejní zdroj to napsal jihoafrický deník The Star. Vyšetřovatelé zadržení dalšího důstojníka v souvislosti s Krejčířovou kauzou zatím nepotvrdili. Pokud se informace listu prokáže, bude to už čtvrtý muž zákona, který v této kauze skončil v policejní cele.

Policie muže zatkla kvůli podezření z podílu na loňské vraždě policejního generála Tirhaniho Maswanganyie. Podle zdroje listu The Star figuruje i v Krejčířově případu. Policejní mluvčí připustil, že kriminalisté zatkli dvaačtyřicetiletého vyšetřovatele podezřelého z vraždy, jeho vazby na českého podnikatele ale nepotvrdil. Zatčený má v pátek stanout před soudem, jeho identitu policie zatím nezveřejnila.

V Krejčířově kauze jihoafrická policie zatím oficiálně zatkla šest podezřelých, včetně samotného Krejčíře. Všichni čelí obvinění, že loni v červnu unesli a mučili bratra drogového kurýra, který měl údajně pro Krejčíře do Austrálie dopravit pětadvacet kilogramů pervitinu v hodnotě 24 milionů randů (asi 44 milionů korun). Kurýr i s drogami ale zmizel a Krejčíř ho prý chtěl přes jeho bratra vypátrat. Podnikatel všechna obvinění popřel.

Vyšetřovatelé ho zatkli v listopadu a soud ho opakovaně odmítl propustit z vazby. O povolení kauce chtějí Krejčířovi právníci požádat znovu příští týden. V pondělí má Krejčíř se spoluobviněnými stanout opět před soudem.

Krejčíř žije v JAR od roku 2007. Přesídlil tam ze Seychel, kam utekl o dva roky dříve před policejním vyšetřováním v České republice. V Jižní Africe, kde ho média spojují s řadou zločinů, Krejčíř požádal o azyl, což komplikuje českou žádost o jeho vydání. Až do vyřešení azylového řízení totiž nemůže být kvůli uprchlickému statusu deportován. V České republice byl loni pravomocně odsouzen k 10,5 roku vězení za více než půlmiliardový daňový únik.

 

Právě se děje

Další zprávy