reklama
 
 

V další ruské škole útočil žák. Šest dětí a učitelku zranil sekerou, pokusil se i zapálit třídu

19. 1. 2018 10:30
V pondělí dva jiní chlapci zaútočili na spolužáky ve škole noži. Podle ruských médií mohou činy souviset.

Moskva - Podruhé během jednoho týdne došlo v Rusku ke krvavému incidentu ve škole. Na předměstí burjatské metropole Ulan-Ude nedaleko hranic s Mongolskem žák deváté třídy zaútočil sekerou proti mladším spolužákům.

Šest dětí a učitelku zranil a pokusil se třídu zapálit. Po činu chtěl spáchat sebevraždu, byl ale zadržen.

Podle moskevského rozhlasu byl útočník zřejmě členem uzavřené skupiny na jedné ze sociálních sítí a byl možná napojen na dva výrostky, kteří podobný čin provedli v pondělí v uralském Permu. V tamní základní škole dva starší žáci vtrhli do třídy, kde probíhala výuka nižšího ročníku. Nožem pobodali dvanáct dětí a učitelku, která se snažila žáky bránit. I v Permu se útočníci neúspěšně pokusili o sebevraždu.

Ruské ministerstvo školství se k tomu zatím nechce vyjádřit. Podle serveru Meduza.io ale připouští, že páteční útočník se mohl předchozím činem minimálně inspirovat.

V Moskvě byl navíc ve čtvrtek v jedné ze základních škol zadržen žák, který měl u sebe několik nožů a lahev s benzínem. Nedaleko Čeljabinska týž den žák deváté třídy bodl v hádce spolužáka nožem.

Po pátečním útoku v Ulan-Ude je jeden třináctiletý školák ve vážném stavu. Měl by ale být mimo ohrožení života. Všichni zranění už podstoupili zákrok v nemocnici.

Podle některých informací měl útočník dva komplice, po kterých policie pátrá. Před akcí prý jednu spolužačku o svém záměru informoval.

Po činu se pokusil zranit sekerou a při skoku z okna si zlomil nohu. Byl hospitalizován, jeho život není ohrožen.

Policie zahájila trestní stíhání i proti vedení školy, které podle vyšetřovatelů neposkytovalo žákům ochranu stanovenou zákonem.

autoři: ČTK, Zahraničí | 19. 1. 2018 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama