Další bombový poplach, tentokrát v letadle do Turecka

Zahraničí Zahraničí
22. 1. 2010 19:17
Nervozita v letecké dopravě roste, většinou jde ale o plané poplachy

Atény - letecká doprava nad Evropou čelila dalšímu bombovému poplachu. Naštěstí opět planému.

Tentokrát bylo zalarmováno letiště v řecké Soluni, kde muselo dnes odpoledne nouzově přistát dopravní letadlo turecké společnosti SunExpress letící z německého Stuttgartu do tureckého Izmiru s 69 lidmi na palubě. Informovala o tom agentura Reuters.

"Kdosi volal pilotovi na jeho mobilní telefon a vyhrožoval mu," řekl agentuře Reuters letový dispečer Panagiotis Hatzakis. Letadlo následně bezpečně přistálo na nejbližším letišti v Soluni. Nikomu z cestujících ani posádky se nic nestalo.

Sice šlo s největší pravděpodobností o planý poplach, ale pilot udělal dobře, že zvolil nouzové přistání.

Případy planých poplachů se ve světě, zejména na letech do Spojených států, množí od 25. prosince, kdy se nigerijský atentátník pokusil vyhodit do vzduchu letadlo na lince Amsterodam-Detroit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy