Další bombový poplach, tentokrát v letadle do Turecka

Zahraničí Zahraničí
22. 1. 2010 19:17
Nervozita v letecké dopravě roste, většinou jde ale o plané poplachy

Atény - letecká doprava nad Evropou čelila dalšímu bombovému poplachu. Naštěstí opět planému.

Tentokrát bylo zalarmováno letiště v řecké Soluni, kde muselo dnes odpoledne nouzově přistát dopravní letadlo turecké společnosti SunExpress letící z německého Stuttgartu do tureckého Izmiru s 69 lidmi na palubě. Informovala o tom agentura Reuters.

"Kdosi volal pilotovi na jeho mobilní telefon a vyhrožoval mu," řekl agentuře Reuters letový dispečer Panagiotis Hatzakis. Letadlo následně bezpečně přistálo na nejbližším letišti v Soluni. Nikomu z cestujících ani posádky se nic nestalo.

Sice šlo s největší pravděpodobností o planý poplach, ale pilot udělal dobře, že zvolil nouzové přistání.

Případy planých poplachů se ve světě, zejména na letech do Spojených států, množí od 25. prosince, kdy se nigerijský atentátník pokusil vyhodit do vzduchu letadlo na lince Amsterodam-Detroit.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy