Skoda to manufacture Spanish carmaker Seat's new SUV

Radek Pecák Jiří Hovorka Radek Pecák, Jiří Hovorka, Ivan Eckhardt
6. 6. 2014 12:23
Spanish car manufacturer Seat's new SUV model will be manufactured at Skoda plant in Kvasiny, Czech Republic. Both Seat and Skoda are subsidiaries of Germany's Volkswagen
Seat's new SUV model will most likely be based on this concept vehicle
Seat's new SUV model will most likely be based on this concept vehicle | Foto: Aktuálně.cz

BARCELONA, MLADA BOLESLAV – In two years, Czech carmaker Skoda will start to manufacture another Seat model. After the Toledo liftback, Skoda will produce a mid-size SUV from Seat, the Spanish carmaker's CEO Jurgen Stackmann told Bloomberg. Both Skoda and Seat are subsidiaries of Germany's Volkswagen.

Seat hopes that its new SUV, which will be manufactured at the Czech Republic's Kvasiny plant, will help it get back in the green. “Kvasiny's capacity was available and we are glad we can use it. It is a very cost-effective plant,” said Stackmann. Seat has not generated profit since 2007, but its sales increased by 11 percent in 2013, reported Bloomberg.

Skoda hopes Rapid will become its 2nd bestselling model

Skoda reports record year, booming sales in BRICs

Skoda spokesman Jozef Balaz confirmed the report to Aktualne.cz. “Yes, it has been decided. Of course we are glad, because we have been struggling to win this project for a long time. The Kvasiny plant, in which we have invested a lot of money in the past years, will be ready in time,” said Balaz.

Aktualne.cz has learned that Kvasiny will manufacture a mid-sized SUV equipped with the MQB platform, which is found for example in the Volkswagen Golf, Skoda Octavia, or Seat Leon models. The production is expected to start in 2016 and the new model will use many components used by Yeti, Skoda's only SUV model so far.

Skoda plans to develop another, larger SUV model for customers in Russia and China.

It is a commonplace in Volkswagen that models are not manufactured in the home countries of the respective brands. For example, Volkswagen's plant in the Slovak capital of Bratislava manufactures Skoda's Citigo, Volkswagen Up, and Seat Mii, and a Volkswagen facility in Poland will manufacture the second generation Skoda Roomster.

Follow us on Twitter!

 

Právě se děje

před 38 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy