Indebted Czech coal miner OKD may be for sale

Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Petr Kain, Ivan Eckhardt
2. 7. 2014 14:49
OKD's owner NWR announced start of talks with creditors on debt restructuring
OKD-operated  coal mine Paskov
OKD-operated coal mine Paskov | Foto: NWR

Prague - New World Resources (NWR), a heavily indebted Czech coal mining holding company, is talking to creditors on a debt restructuring. If the two sides fail to reach an agreement, NWR may decide to sell its flagship asset, the OKD coal mining company, and possibly also its Polish subsidiary NWR Karbonia.

NWR announced the debt restructuring talks earlier today before the start of stock trading. The company says it will decide on further steps by the end of September.

NWR mining company posts EUR 400mil loss in 1st half

Czech "coal barons" found guilty by Swiss court

According to information available to NWR, 62 percent of the holders of secured bonds and 37 percent of the holders of unsecured bonds agree with the debt restructuring plan. However, NWR needs to secure the support of at least 75 percent of each group. If it fails to achieve this, it may be forced to sell OKD.

NWR's financial problems have been caused above all by falling coking coal prices. While the company was selling the fuel to its customers on average for EUR 181 a ton in 2011, in the first half of 2014 the price dropped to less than a half – EUR 88 a ton.

The company even planned to close one of its mines, Paskov, but eventually reached an agreement with the government to keep it operating until 2017. In exchange, the government has agreed to spend CZK 600 million (EUR 21.9 million) on social programs for miners.

NWR's stock dropped 13 percent to CZK 7.8 after the announcement, reported Bloomberg.

Almost two thirds of NWR's shares are controlled by the BXR investment company. Entrepreneur Zdenek Bakala has an approximately 50 percent stake in BXR.

Disclaimer: Zdenek Bakala, a part-owner of NWR, is also the owner of Centrum Holdings, which publishes Aktualne.cz.

Follow us on Twitter!

 

Právě se děje

před 4 minutami

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Erupce novozélandské sopky má již 16 obětí, záchranáři stále pátrají po dvou lidech

V nemocnici australského Sydney v sobotu zemřel muž zraněný při nedávné erupci sopky na novozélandském ostrově White Island, oznámil list The New Zealand Herald. Ve dvou nemocnicích v Sydney leží podle deníku osm zraněných, z nichž pět je v kritickém stavu. Lékaři se tak obávají, že počet obětí se může v příštích dnech dál zvýšit.

Policejní potápěči také znovu začali prohledávat vody blízko ostrova ve snaze najít těla dvou zbývajících obětí výbuchu. Na ostrov White Island byly vrtulníkem dopraveny dva potápěčské týmy, které se pokoušejí nalézt těla dvou dosud pohřešovaných obětí. Jejich pátrání zatím výsledek nepřineslo.

Dvě hledané oběti by měli být Novozélanďané, průvodce a kapitán lodi, která vozila turisty na ostrov, napsala agentura AP. V době pondělní erupce bylo na ostrově asi 47 turistů z Austrálie, USA, Německa, Číny, Velké Británie a Malajsie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy