reklama
 
 

Cyklistka ukázala prostředníček na auto s Donaldem Trumpem. Přišla kvůli tomu o práci

7. 11. 2017 15:56
Padesátiletá žena svým činem okouzlila internet. Fotografie, na které ukazuje prostředníček koloně aut s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, si ale všimli také její zaměstnavatelé. Matka dvou dětí kvůli tomu přišla o práci.

Washington - Padesátiletá Juli Briskmanová jela minulý měsíc na kole po silnici na severu americké Virginie, když ji míjela kolona prezidenta Donalda Trumpa. Žena neváhala a na řadu aut vystrčila prostředníček.

Během této "akce" ji stihl vyfotit fotograf jedoucí v jednom z černých aut. A její obrázek se tak na konci října objevil v mnoha článcích a zaplavil sociální sítě.

Cyklistka s vyhraněným politickým názorem se stala přes noc hrdinkou internetu.

Fotografie si ale všimli taky její nadřízení. A Briskmanová kvůli tomu přišla o práci.

"Projížděl kolem (Donald Trump) a mně se začala vařit krev v žilách," popsala žena z Virginie důvody svého činu americkému listu Huffington Post.

Virální fotografii si pak na Facebooku a Twitteru nastavila jako profilový obrázek. Podle jejích zaměstnavatelů tím ale porušila firemní politiku sociálních sítí a mohla poškodit reputaci celé společnosti.

Byla to příležitost něco říct

Briskmanová pracovala půl roku jako marketingová a komunikační specialistka pro soukromou společnost.

"Řekli mi: nemůžete mít na svých sociálních sítích žádný sprostý nebo obscénní obsah. Takže vlastně ten prostředníček nazvali něčím obscénním," popsala žena důvody svého vyhazovu.

Padesátiletá matka dvou dětí se hájila tím, že k incidentu došlo v jejím volném čase a na svých profilech na sociálních sítích své jméno nespojovala s firmou, pro kterou doposud pracovala.

Ve Virginii ale platí zákon, který soukromým společnostem umožňuje dát svým zaměstnancům výpověď prakticky z jakéhokoliv důvodu, upozorňuje britský deník The Guardian.

Firma Akima, která s Briskmanovou ukončila pracovní poměr, své rozhodnutí zatím nekomentovala. 

Juli Briskmanová svého činu ale zjevně nelituje. Ve volbách pravidelně volí demokraty a s tím, kam její země pod vedením Donalda Trumpa směřuje, nesouhlasí. "Jsem rozzlobená z toho, kde se teď nachází moje země. Jsem zděšená. Pro mě to byla příležitost něco říct," uzavírá.

autor: Zahraničí | 7. 11. 2017 15:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama