Mimořádná zpráva

Čtyři muži chtěli podle žaloby zabít španělského premiéra, soud je osvobodil

ČTK ČTK
3. 2. 2016 18:14
Španělský soud osvobodil čtyři údajné členy separatistické organizace Baskicko a jeho svoboda, kteří čelili obžalobě kvůli pokusům o atentát na někdejšího španělského premiéra Josého Maríu Aznara. Informovala o tom agentura EFE. Všichni čtyři byli zproštěni obžaloby pro nedostatek důkazů. Obvinění, kterým hrozily tresty odnětí svobody 72 či 71 let, měli podle obžaloby v úmyslu zabít Aznara v roce 2001 na různých místech Baskicka během kampaně před regionálními volbami. Jejich tři pokusy ale nevyšly, protože jim prý selhal granátomet. Jím chtěli mimo jiné sestřelit letadlo španělského premiéra. Státní zástupce již před zahájením procesu začátkem prosince přiznal, že nemá přímý důkaz.
Někdejší španělský premiér José María Aznar.
Někdejší španělský premiér José María Aznar. | Foto: www.pssi.cz
 

Právě se děje

před 2 minutami

Krmenčík dal třetí gól za PAOK Soluň, tentokrát v poháru

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.

Další zprávy