Čtení pro otrlé. Brazilská policie našla deník kanibalů

Martin Novák Martin Novák
16. 4. 2012 15:10
Brazilci zapálili dům, ve kterém žila trojice pojídající a prodávající lidské maso
Braziliští policisté (ilustrační foto).
Braziliští policisté (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Brazilská policie postupně zveřejňuje další podrobnosti o případu sekty, která vraždila ženy, pojídala jejich maso, a dokonce lidské maso přidávala do empanadas.

To jsou místní plněné pšeničné kapsy, které trojice prodávala ve městě Guaranhuns na severovýchodě Brazílie, napsal list Folha de Sao Paulo.

Zatčení jsou zatím tři lidé - jednapadesátiletý Jorge Beltrao Negromonte da Silveira, jeho stejně stará manželka Isabel Cristina Oliveira da Silveira a také další žena, pětadvacetiletá Bruna da Silva. Ta byla údajně Silveirovou milenkou. Není však jisté, že komunita nebyla větší.

Policie našla ostatky dvou obětí této skupiny zakopané na zahradě jejich domku. Jde o poslední dvě oběti. Dvacetiletou a třicetiletou ženu.

Má však podezření, že trojice má na svědomí životy dalších nejméně šesti žen, jejichž ostatky zatím nalezeny nebyly.

Když se lidé v Guaranhunsu o zatčení dozvěděli, srotili se u domu a zapálili ho.

Foto: Aktuálně.cz

Jorge da Silveira popsal všechny rituály a vraždy v padesátistránkové knize, kterou policisté při prohlídce domu zabavili. V knize uvádí, že pojídáním obětí chtěla skupina očistit své duše a zahájit také očistu světa.

"Když jsem se díval na nehybné tělo této zlé bytosti, cítil jsem úlevu. Odstranil jsem kůži a naporcoval ji. Jedli jsme maso zla jako očistný rituál," citovala z knihy brazilská média.

Policejní mluvčí Democrito Honorato řekl agentuře AFP, že Silveira měl vysokoškolský diplom, byl vystudovaným pedagogem. Vlastnil také černý pás v karate.

V domě obviněných žila i pětiletá holčička. Ukázalo se, že je dcerou jedné z obětí sekty. Sedmnáctileté dívky, která zemřela v roce 2008.

Skupina lákala ženy do domu s tvrzením, že nabízí dobře placenou práci, hlídání dětí. "Tvrdí, že slyšeli hlasy, které je varovaly, že ty lidi mají zabít, protože jsou špatní," uvedl mluvčí Honorato.

Zásahem policisté zřejmě zabránili další vraždě, tříčlenná skupina už měla vyhlédnutou další ženu z nedalekého Lagoa de Ouro.

Na stopu sekty vyšetřovatele přivedly záznamy o používání bankovní karty jedné ze zmizelých žen. Jeden nákup na tuto kartu, který provedla zatčená Silveirová, zaznamenala v obchodě průmyslová kamera.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy