Cruz už nedoufá v přímou nominaci, nedosáhne prý na ni ani Trump

ČTK ČTK
20. 4. 2016 23:35
Texaský senátor Ted Cruz přiznal, že po dnešní vysoké prohře ve státě New York už nedosáhne na většinu 1237 delegátů, potřebných k automatické republikánské nominaci do boje o Bílý dům. Cruz skončil v newyorských primárkách až třetí a nezískal pro sebe žádného delegáta. Na shromáždění svých stoupenců na Floridě předpověděl, že nadpoloviční většinu delegátů do červencové nominační konference v Clevelandu nezíská ani Donald Trump. "Po dnešku je jasné, že míříme k bojovné konferenci," řekl Cruz s odkazem na to, že pokud Trump skutečně nezíská přes 50 procent delegátů, bude se v dalších kolech hlasovat bez ohledu na výsledky primárek.
Ted Cruz: Míříme k bojovné konferenci
Ted Cruz: Míříme k bojovné konferenci | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Olympionička Fišerová zahájila sezonu slalomářského SP bronzem

Kanoistka Tereza Fišerová obsadila třetí místo v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy