Stabilní génius s velkým červeným tlačítkem. Donald Trump už rok vládne na Twitteru

Daniel Anýž Daniel Anýž
19. 1. 2018 19:20
Ve Washingtonu je vždy kolem šesté hodiny ranní, ale americkým politickým reportérům už začíná směna. V Bílém domě se probouzí prezident Donald Trump a je jen otázkou času, kdy do světa vyšle další vzkaz na Twitteru. Za prvních 11 měsíců v úřadě poslal 2417 vzkazů, v průměru sedm denně. Na jeden tweet potřeboval v průměru minutu, celkově tedy protweetoval 40 hodin. Změnil tak způsob, jak američtí prezidenti komunikují se světem. Jeden vzkaz na Twitteru může být v Trumpově případě důležitější než jeho půlhodinový projev o zahraniční politice USA. Podívejte se na přehled nejvíce přeposílaných Trumpových vzkazů od jeho loňského nástupu do Bílého domu.
Tweety Donalda Trumpa.
Tweety Donalda Trumpa. | Foto: Twitter.com

1. Zápasnické video

Jde o upravený záznam Trumpova vystoupení na zápasnickém turnaji WrestleMania v roce 2007. Místo hlavy Trumpova soupeře, kterého skolí k zemi, je logo CNN. Prezident byl kritizován, že tímto upraveným videem může vyprovokovat útoky vůči médiím. Trumpův poradce pro vnitřní bezpečnost Thomas Bossert to odmítl s tím, že mnohá média k "prezidentovi nejsou férová". "A jsem dost hrdý na to, že prezident si z Twitteru a sociálních médií učinil platformu, kde může mluvit přímo k americkému lidu," řekl Bossert.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy