Stabilní génius s velkým červeným tlačítkem. Donald Trump už rok vládne na Twitteru

Daniel Anýž Daniel Anýž
19. 1. 2018 19:20
Ve Washingtonu je vždy kolem šesté hodiny ranní, ale americkým politickým reportérům už začíná směna. V Bílém domě se probouzí prezident Donald Trump a je jen otázkou času, kdy do světa vyšle další vzkaz na Twitteru. Za prvních 11 měsíců v úřadě poslal 2417 vzkazů, v průměru sedm denně. Na jeden tweet potřeboval v průměru minutu, celkově tedy protweetoval 40 hodin. Změnil tak způsob, jak američtí prezidenti komunikují se světem. Jeden vzkaz na Twitteru může být v Trumpově případě důležitější než jeho půlhodinový projev o zahraniční politice USA. Podívejte se na přehled nejvíce přeposílaných Trumpových vzkazů od jeho loňského nástupu do Bílého domu.
Tweety Donalda Trumpa.
Tweety Donalda Trumpa. | Foto: Twitter.com

1. Zápasnické video

Jde o upravený záznam Trumpova vystoupení na zápasnickém turnaji WrestleMania v roce 2007. Místo hlavy Trumpova soupeře, kterého skolí k zemi, je logo CNN. Prezident byl kritizován, že tímto upraveným videem může vyprovokovat útoky vůči médiím. Trumpův poradce pro vnitřní bezpečnost Thomas Bossert to odmítl s tím, že mnohá média k "prezidentovi nejsou férová". "A jsem dost hrdý na to, že prezident si z Twitteru a sociálních médií učinil platformu, kde může mluvit přímo k americkému lidu," řekl Bossert.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy