Civilních obětí v Afghánistánu přibývá, od začátku roku zemřelo 1662 lidí

ČTK ČTK
17. 7. 2017 11:02
Počet civilních obětí bojů v Afghánistánu za letošní první pololetí opět vzrostl. Podle bilance OSN zemřelo 1662 osob a přes 3500 lidí bylo zraněno. Loni za totéž období přišlo v Afghánistánu o život 1601 civilistů, počet raněných byl zhruba stejný. Ze statistiky OSN vyplývá, že 40 procent civilních obětí mají na svědomí výbušniny - miny i podomácku vyrobené bomby. Zpráva asistenční mise OSN v Afghánistánu (UNAMA) uvádí, že pětina z obětí přišla o život v Kábulu. Statistika svědčí o stále se zhoršující bezpečnostní situaci v Afghánistánu, kde povstalecké hnutí Tálibán stupňuje své aktivity a dobývá další území. Za celý loňský rok v této asijské zemi zahynulo 3498 civilistů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy