Civilních obětí v Afghánistánu přibývá, od začátku roku zemřelo 1662 lidí

ČTK ČTK
17. 7. 2017 11:02
Počet civilních obětí bojů v Afghánistánu za letošní první pololetí opět vzrostl. Podle bilance OSN zemřelo 1662 osob a přes 3500 lidí bylo zraněno. Loni za totéž období přišlo v Afghánistánu o život 1601 civilistů, počet raněných byl zhruba stejný. Ze statistiky OSN vyplývá, že 40 procent civilních obětí mají na svědomí výbušniny - miny i podomácku vyrobené bomby. Zpráva asistenční mise OSN v Afghánistánu (UNAMA) uvádí, že pětina z obětí přišla o život v Kábulu. Statistika svědčí o stále se zhoršující bezpečnostní situaci v Afghánistánu, kde povstalecké hnutí Tálibán stupňuje své aktivity a dobývá další území. Za celý loňský rok v této asijské zemi zahynulo 3498 civilistů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 18 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy